10 Dakika da Damar Yaşınızı Öğrenin Kalp Krizinden Korunun!

Uzmanlık alanları minimal invaziv cerrahi, inme cerrahisi, diyabetik ayak Cerrahisi, robotla damar açma, buerger hastalığı, aort anevrizması, şah damarı cerrahisi, varis tedavileri ve hibrit ameliyatlar olan Prof.Dr. Kalko Beylikdüzünde açtığı kalp damar cerrahisi kliniğinde kullandığı en yeni teknolojiler ile hastalarını konforlu, hızlı teşhis ve tedavi yöntemleriyle sağlıklarına kavuşturuyor.

10 Dakika da Damar Yaşınızı Öğrenin Kalp Krizinden Korunun!
10 Dakika da Damar Yaşınızı Öğrenin Kalp Krizinden Korunun!
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Kalp Damar Cerrahisinde uyguladığı özel yöntemlerle birçok hastanın hayatına dokunan alanında ünü ülke sınırlarını aşan Prof.Dr. Yusuf Kalko ile vücudunuzun damar atlasını 10 dakikada çıkaran Abi-Cabi Teknolojisini konuştuk.

Çağımızın getirdiği yoğun stresli, doğadan ve doğal gıdalardan uzak yaşam tarzıyla artan sağlık sorunları birçok kişinin yaşam kalitesini düşürürken erken yaşlarda hayata veda etmesine sebep oluyor.

Toplum olarak sağlığımızla yeteri kadar ilgilenmediğimiz için genç yaşta sevdiklerimizin kaybettiğimizde üzülüyoruz.

Yapılan araştırma ve istatiklerde bu ani ve genç ölümlerin ilk sırasında kalp krizleri geliyor. Sağlıklı beslenmemenin bedelini yaşımızdan çok fazla yaşlanan, hırpalanan damarlar ödüyor.

Damar check-up niteliğindeki bir yöntem uygulayan Prof. Dr. Kalko hastalarının gereksiz yere anjiyo ve tetkikler yapmasını önleyerek zaman ve bütçelerine destek oluyor.

Toplam 10 dakika süren Abu-Cabi tekniği ile damar hastalıklarını erken teşhis edilebiliyor. Damar risk haritanızı çıkartarak,  erken teşhis ile kalp krizi felç ya da bacak kesilmesinin önüne geçilebiliyor.

İlaçsız bir yöntem olduğu için böbreklere zarar vermiyor, vücuda gereksiz radyasyon almayı önlüyor. Damar yaşınızı göstererek uzman diyetisyenlere hasta için en doğru diyet programları yapmasına yardımcı oluyor.

Kendiniz ve sevdikleriniz için kalp ve damar sağlığınızı koruyarak  ‘Hayatı Ertelemeyin’.

10 Dakika da Damar Yaşınızı Öğrenin Kalp Krizinden Korunun!

Prof. Dr. Yusuf Kalko Kimdir?

Kars’ın Kağızman ilçesinde 1970 yılında doğan Prof. Dr. Yusuf Kalko; ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümünü kazandı. 1987-1988 yılları arasında aynı üniversitenin Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda İngilizce hazırlık okudu. Yusuf Kalko, Kimya Mühendisliğinde okurken 1988’de ideali doğrultusunda tekrar sınava girerek bu kez Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak tıp eğitimine başladı. 1994 yılında “Tıp Doktoru” unvanını aldı.

Kastamonu Taşköprü Merkez Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekim olarak çalışırken ” Halk Sağlığı” ve “Koruyucu Hekimlik” konusunda tecrübe kazandı. 1995 yılında girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavıyla Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimini İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana bilim Dalında almayı tercih etti. Eğitimi süresince; Konjenital Kalp Cerrahisi, Yetişkin Kalp Cerrahisi, Peri ferik Damar Cerrahisi, Acil Disekan Aort Cerrahisi ve diğer Anevrizmalar konularında geniş uygulama imkânına sahip oldu.

Asistanlık döneminde tez konusunu “Büyük Arter Transpozisyonunda Arteriyel Switch Prosedürü ile Anatomik Korreksiyon: Erken Dönem Sonuçları” isimli perspektif klinik araştırmaya dayalı projeden belirledi. Tez çalışmasını uzmanlık eğitiminin 6’ıncı yılında tamamlayan Yusuf Kalko, 15 Haziran 2001 tarihinde girdiği uzmanlık sınavında başarılı olarak “Kalp Damar Cerrahisi” alanında “Uzman” unvanını almaya hak kazandı.

Ekim 2001-2010 tarihleri arasında Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma hastanesi Kalp Damar Cerrahi Kliniğinde Uzman olarak görev yaptı. Girdiği Doçentlik Sınavında başarılı olarak 08 Ocak 2009 tarihinde “Doçent” unvanı aldı.

Prof. Dr. Yusuf Kalko, 15 Nisan 2010 -31 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul Özel Bahçelievler Medical Park Hastanesi’nde “Aort ve Periferik Arter Cerrahisi Sorumlu Hekimi” olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Yusuf Kalko 1 Şubat 2017 tarihi itibari ile İstinye Üniversitesi Bahçeşehir Liv Hastanesinde “Periferik Damar Cerrahisi Sorumlu Hekimi” olarak görevine başladı.

İhtisas eğitimine başladığı Kasım 1995 tarihinden bu yana yayımlanmış veya kabul yazısı mevcut toplam 20 uluslararası ve 30 ulusal yayını bulunmaktadır.

Uluslararası yayınların 3 tanesi 2001 ve öncesi (asistanlık dönemi) yapılmış olup 2002 ve 2003 yıllarında yayınlanmış, 18 tanesi ise daha sonraki uzmanlık dönemine aittir.

Uluslararası yayınların 11 tanesinde 1. isim, 4 tanesinde 2. isim, 4 tanesinde 3. isim, 1 tanesinde 4. isim, 1 tanesinde 7. isim olarak yer aldı. Uluslararası yayınların 13 tanesi “orijinal makale”, 4 tanesi deneysel çalışma ve 4 tanesi “vaka takdimi” şeklindedir.

İhtisas eğitimine başladığı Kasım 1995 tarihinden bu yana uluslararası ve ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan toplam 142 bildirisi bulunmaktadır. Bu bildirilerin 34 tanesi uluslararası toplantılarda, 108 tanesi ulusal toplantılarda sunulmuştur.

Prof. Dr. Yusuf Kalko’nun yayınlanmış çok sayıda araştırma makalesi ve çalışması vardır.

Prof.Dr. Yusuf Kalko hakkında detaylı bilgi ve iletişimi www.yusufkalko.com  adresinden ulaşabilirsiniz

10 Dakika da Damar Yaşınızı Öğrenin Kalp Krizinden Korunun!

01 Eki 2021 - 00:59 - Sağlık

Mahreç  Mükremin Özkayagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Heran Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Heran Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Heran Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Heran Haber değil haberi geçen ajanstır.