Allah ve Adalet Bize Yeter Kitabının Lansmanı Gerçekleştirildi

Av.Mustafa Kuran’ın Yediveren Yayınlarından çıkan yeni Allah ve Adalet Bize Yeter kitabının lansmanı gerçekleştirildi. Harbiye Crowne Plazada gerçekleşen kitap lansmanına Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Profesörü Cüneyt Yüksel, Yediveren Yayınları Genel Yayın Krd. Gökhan Alperen Bayrak, birçok gazeteci, çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri, hukukçu, akademisyen ve bürokratlar katıldı.

Allah ve Adalet Bize Yeter Kitabının Lansmanı Gerçekleştirildi
Allah ve Adalet Bize Yeter Kitabının Lansmanı Gerçekleştirildi
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Cüneyt Yüksel Av. Mustafa Kuran’ın büyük zahmetle kaleme almış olduğu Allah ve Adalet Bize Yeter kitabının özellikle genç avukat ve hukukçular için bir el kitabı niteliği taşıdığını vurguladı. Daha sonra söz alan Hazine ve Maliye Bakan Yrd. Dr. Nureddin Nebati  Av. Mustafa Kuran’ın bu yaşta bile yorulmadan çalışmasını ve gelecek nesiller için rehber niteliğinde kitaplar üretmesini büyük fedakârlık olarak değerlendirdi.

Basın toplantısının sonunda konuşma yapan Av. Mustafa Kuran kitapta anlattığı konulara değinerek Allah ve adalet kavramının derinden incelenmesi gerektiğini ve bu kitabın kendi mesleki deneyimleri ve bilgi birikimine dayanarak açıkladığını belirtti. Kitap lansmanının sonunda Av. Mustafa Kuran kitaplarını imzaladı ve katılımcılarla  hatıra fotoğrafı çektirdi.

ADALET VE İMAN SEVGİSİNİ BULUŞTURAN KİTAP: ALLAH VE ADALET BİZE YETER!

Özellikle Türkiye’nin son yıllarda adalet kavramına duyduğu ihtiyacın açığını kapatmayı hedefleyen kitap, Türkiye’nin konuşulması gereken önemli değişimlerini tarihsel akış içerisinde ele alarak gün yüzüne çıkarıyor. Av. Mustafa Kuran’ın 1,5 senede büyük zahmetlerle kaleme aldığı kitap, özellikle genç avukat ve hukukçulara bir el kitabı olacak nitelik taşıyor.

Kitapta Türkiye’nin 1920-2020 dönemleri arasındaki 100 yıllık tarih ve kültür bilincine de değinen Kuran, günümüzde Türkiye’nin istenilen düzeye gelememesi konusundaki düşüncelerini, kendi mesleki deneyimleri ve bilgi birikimlerine dayanarak açıklıyor. Bugün 57 devletin içinde İslam’ın bir ağırlığı olduğuna vurgu yapan Kuran, bu düşüncesine “Bahsi geçen 57 İslam Devleti, kendi bünyesinde birleşebilirse, Birleşmiş Milletlerden sonra dünyaya hükmeden ikinci teşkilat olabilecek kapasiteye sahiptir. Bu toplulukların kendi menfaatlerini koruması, kendi fedakârlık duyguları içinde ve kardeşlik şuuruyla bir araya gelmesi, günümüzde yeni bir adil dünya düzeninin oluşmasına fayda sağlayacaktır” diyerek kitabında da değiniyor.

“Türkiye Büyük Bir Dirilişle Küllerinden Doğacak”

 Av. Mustafa Kuran’ın, Türkiye’de politikada konusunda yaşanan sıkıntılar hakkındaki gözlemlerini de aktardığı kitap, yeni bir uyanışın çağrısını yapıyor. Hükümetlerin kısa ömürlü olmasının bir istikrarsızlık olduğunu aktaran Kuran, Türkiye’nin bu ‘gerileme’ döneminden büyük bir diriliş sonrasında küllerinden yeniden doğacağını müjdeliyor.

“Çifte standardın kurbanı olarak çökecek Avrupa parçalanırken Türkiye yöresel ve küresel yönde büyük yetkilerini kullanacağı bir konumda olacak” diyen Kuran, tarihsel döngüde çalışan ve emek eden Türkiye’nin sonunda beklediği istikrarlı döneme girerek büyük adımları attığına dikkatleri çekiyor. Türkiye’nin sahip olduğu milli değerleri korurken bir yandan da İslam devletlerinin kardeşlik duygusuyla hareket etmesi öğüdünde bulunan ‘Allah ve Adalet Bize Yeter’ kitabı, iyi insan olmanın bütün değer ölçülerini yazarın içinden geldiği gibi ifade ettiği önemli bilgiler barındırıyor.

Kitaptan…

Allah adaleti ve adil yöneticileri sever, inkârcıları ise sevmez. Adalet mülkün temelidir. Her zaman ve her yerde lazımdır. Kur’an-ı Kerim diri olanları uyarsın ve kâfirler cezayı hak etsinler diye indirilmiştir. Okuyucularımın vesveselerden, ruh sıkıntısından uzak kalması, iman şuuru içinde mutlu ve bahtiyarlığı için elzem bir konudur. Hadiselere müspet bakan müspet düşünür, müspet düşünen de hayatından lezzet alır. Lezzet alan kullarından eyle bizi Allah’ım.

Devleti yönetmek isteyenlere, politikacılara; akıllı, sorgulayan ve araştıran genç beyinlere tavsiyemdir. Yüz yılını 2023’te tamamlayacak olan “Lozan Antlaşması” hakkında kimileri lehinde kimileri ise aleyhinde düşünür. “Zafer değil hezimettir.” görüşünde olanlar da vardır.

Antlaşmada haklarımızı gasp eden, yerlerimizi elimizden alan, bizi dar bölgede kalmaya mecbur bırakan ve Türkiye’nin büyük zararlarına sebep olan maddelerinden ve onun zincirlerinden kurtulma zamanı gelmiş hatta geçmiştir. 2023’e kadar ciddi bir direnişle, vakurla, hak ve adalet prensiplerine sadık kalarak bu durumun üstesinden gelmeliyiz.

Türkiye’nin 1920-2020 yılları arasında yaşanan süreçleri iyi tahlil edenler, 80-100 yıllık bu dönemi bir duraklama, kısmen de toparlanma dönemi olarak kabul edeceklerdir. Bundan sonra artık Türkiye; hakkını, hukukunu, özünü, tarihini, mazisini, köklerini, bin yıllık kültür ve medeniyetini, gerçek değerlerini hayata hâkim kılmaya çalışılacaktır. Tüm bunları manevi sorumluluk bilinciyle yapacak, gece-gündüz, adil ve mertçe çalışıp gayret edecektir. Milletimiz bunu beklemekte ve herkesin taşın altına elini koyarak başarmasını istemektedir. Dönem artık birlik, beraberlik ve kardeşlik dönemidir.

Mustafa Kuran Kimdir?

1938 doğumlu olan Av. Mustafa Kuran, İstanbul Barosu Avukatı olarak mesleğini 54 senedir icra ediyor. Çeşitli sosyal dernek ve vakıflarda başkanlık yapan Kuran, 40 yılı aşkın süreden beri politikada vatanperver, ehliyetli ve birikimli bir şekilde ilerleyerek çalışmalarıyla bu alana katkı sunuyor. ‘Allah ve Adalet Bize Yeter’ kitabı, Av. Mustafa Kuran’ın 5. kitabı olma özelliğini taşıyor.

Av. Kuran’ın “Bir Avukatın Gül Bahçesi”, “ Beklenen Başkan”, “Bir Avukatın Sevgi Dünyası” ve “75 Yaşımın Şükrü” adlı kitapları bulunuyor. Kuran, halen Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği Genel Başkan Yardımcılığı ve Tüm Hukukçular Birliği Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

15 Mar 2021 - 04:38 - Kültür Sanatgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Heran Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Heran Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Heran Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Heran Haber değil haberi geçen ajanstır.