Kuruluş Hakkında

YEREL YAYINCILIKTA ÇEYREK ASIR                                                                                                          

Yayıncılıkta Yeni Bir Sayfa  www.heranhaber.net

1992 yılında Tuzla’nın Pendik ilçesinden ayrılıp ilçe statüsüne kavuştuğu günlerde Tuzla’da başladı hikâyemiz.

Kurucu Tuzla kaymakamı eski Hakkâri ve Tokat Valisi Sn. Erdoğan Gürbüz Bey; Tuzla hakkında tarihinden ekonomisine kadar araştırma yaparak kitaplaştırmamızı rica etiler. Böylece ilk olarak Tuzla: Tanıtım Kitabını Askeri ve Mülki Amirlerin katkıları, esnafların maddi desteğiyle yayınladık.

Sonrasında Tuzla'nın ihtiyacına binaen Tuzla Haritası, Tuzla Rehberi, Tuzla Kartpostalları, Tuzla Tanıtım Afişleri, Tuzla Lüzumlu Telefonlar Rehberi başta olmak üzere çok sayıda kültür yayınına imza attık.

Yine ilk olarak Cumhuriyetimizin 1998 Yılındaki 75.Kuruluş yıldönümünde Tuzla’da salon olmadığı için alanı müsait olduğu için bir Köftecide Tuzla temalı fotoğraf sergisi düzenledik. Sergiyi çok sayıda misafir ziyaret etti.

2002 Yılında aylık, ilkeli gazetecilikten şu ana kadar taviz vermemiş Mavi Tuzla Gazetesinin ilk sayısını okurlarımızla buluşturduk. Yaptığımız tarafsız ve ilkeli yayıncılıkla sektörde örnek olarak gösterildik.

Artık Takdir gören yayıncılık ilkelerimizi Tuzla dışına taşımaya karar verdik. Yayın hayatımıza ismini değerli  TGRT TV'nin kurucu Genel Müdürü duayen gazeteci Av.Rahim ER’in önerdiği HERAN HABER portalıyla ve gazetesiyle yeni bir renk katmak istedik.

Böylelikle daha geniş kitlelere ulaşmayı amaçladık. HERAN HABER gazetemizi ve www.heranhaber.net haber sitemizi ilk günkü heyecanla yayınlıyoruz. HERAN HABER’le Heray, heranhaber.net'le Hergün karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Yayın ilkemiz her zamanki gibi çok karışık haberler yerine nitelikli haberlerden oluşan butik tarzı yayıncılık olacaktır.

Görüşmek dileğiyle HERAN Bizimle Hoşçakalın..